Nasi Duszpasterze

Proboszcz:

Ks. ADAM MICHALSKI ur. 2.02.1958 w Chorzowie, święcenia prezbiteratu przyjął od ks. bp. Herberta Bednorza 19.04.1984 w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach, mgr lic. teologii, od 2000 r proboszcz parafii w Łaziskach Średnich.

W parafii opiekuje się Chórem parafialnym, jest dekanalnym i parafialnym opiekunem Zespołu Caritas.

 

Wikariusze:

Ks. PAWEŁ WRÓBEL ur. 28.03.1964 roku w Tychach, święcenia prezbiteratu przyjął od ks. abp. Damiana Zimonia 16.05.1992 roku w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach, mgr lic. teologii, od 2016 roku wikariusz w Łaziskach Średnich.

W parafii opiekuje się Dziećmi Maryi, Frańciszkańskim Zakonem Świeckich i Apostolstwem Dobrej Śmierci. Odpowiedzialny za opiekę duszpasterską w Zakładach Leczniczo - Opiekuńczych na terenie Łazisk Średnich.

 

Ks. MARCIN LESZCZYŃSKI, ur. 30.03.1979 roku w Wodzisławiu Śląskim, święcenia prezbiteratu przyjął z rąk ks. abp. Damiana Zimonia 15.05.2004 roku w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach, mgr teologii, od 2016 roku wikariusz w Łaziskach Średnich.

W parafii opiekuje się kandydatami, ministrantami, lektorami oraz animatorami Liturgicznej Służby Ołtarza. Jest opiekunem duchowym grup Czcicieli Miłosierdzia Bożego oraz Bractwa Szkaplerza Świętego. Prowadzi katechezy dla dorosłych oraz jest opiekunem dwóch Kręgów Domowego Kościoła. Katecheta klas I, II i III w Gimnazjum nr 3 im. „Przyjaciół Ziemi” w Łaziskach Średnich. Odpowiedzialny za przygotowanie młodzieży gimnazjalnej oraz osób dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prowadzi nauki przedmałżeńskie oraz dni skupienia dla narzeczonych. Dekanalny duszpasterz młodzieży.

 

Księża pochodzący z naszej parafii:

ks. Roman Pilorz (święcenia prezbiteratu przyjął w roku 1980)

ks. Stanisław Kołodziej (święcenia prezbiteratu przyjął w roku 1987)

ks. Wojciech Sajda (święcenia prezbiteratu przyjął w roku 2007)

ks. Rafał Kilianek (święcenia prezbiteratu przyjął w roku 2011)