Ogłoszenia duszpasterskie

od 22 do 29 listopada 2020

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
wtorek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja i Towarzyszy;
niedziela – I Niedziela Adwentu.

Przez cały miesiąc listopad można zyskać odpust zupełny po spełnieniu warunków: wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, modlitwa Ojcze nasz i wierzę w Boga, dowolna modlitwa za Ojca Świętego oraz nawiedzenie kościoła lub cmentarza.

Można zamawiać intencje mszalne na 2021 rok w kancelarii parafialnej.

W piątki i niedziele koronka do Miłosierdzia Bożego o stałych porach.

W związku ze stanem epidemiologicznym kancelaria parafialna czynna będzie tylko dwa razy w tygodniu. Poniedziałek od 730 do 900 oraz wtorek od 1530 do 1730. W pozostałe dni tygodnia będzie nieczynna. Wszelkie sprawy, które nie wymagają osobistej obecności również te związane z rezerwacją Mszy św. można załatwiać telefonicznie.

Udzielanie sakramentu bierzmowania wyznaczone na 20 listopada zostaje odwołane i przeniesione na czas bliżej nieokreślony.

W dzisiejszą, a także w pozostałe niedziele listopada br. po każdej Mszy Św. w zakrystii będzie zbierana roczna składka członkowska Żywego Różańca. Wysokość składki wynosi 20zł + 5zł na Misje. Zebrane pieniądze przeznaczone są przede wszystkim na opłacenie Mszy Świętych, które odprawiane są za żywych i zmarłych członków Żywego Różańca. Kwota 5 zł przeznaczona jest na wsparcie akcji "Różaniec dla Misji". W tym roku pomagamy w budowie Kościoła w Kazachstanie, gdzie posługuje ksiądz Dawid Sładek pochodzący z naszej Archidiecezji.

Bractwo Szkaplerza Karmelitańskiego informuje i prosi wszystkich, którzy pragną przystąpić do Rodziny Szkaplerznej i poddać się pod opiekę Matki Najświętszej proszeni są o zapisywanie się w zakrystii. Tam też otrzymają niezbędne informacje.

Od przyszłej niedzieli z tyłu kościoła będzie można nabyć tradycyjne świece „Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” oraz opłatki na stół wigilijny.

Ze względu na pandemie i zarządzenie Ks. Abpa nie będzie w tym roku tradycyjnych rorat dla dzieci. Zapraszamy jednak wszystkich chętnych na Msze św. roratne po I niedzieli adwentu od poniedziałku do czwartku o godz. 1800

W tym roku nie będzie również tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich tzw. kolędy. W okresie adwentu w piątki i soboty będzie sprawowana wieczorna Msza św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic, na które serdecznie zapraszamy. W czasie tej Mszy św. będzie też możliwość złożenia ofiary kolędowej w kopercie i wrzucenie jej do skarbony w czasie ofiarowania.

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” m. in.:
- Czy na sądzie ostatecznym trzeba się będzie ze wszystkiego wytłumaczyć?
- Jak pobożnie przeżyć Mszę Świętą w telewizji?
- Czy dzisiaj informacje o gotowych szczepionkach na COVID-19 należy traktować poważnie.

Zachęcamy do lektury

Za wszystkie ofiary złożone w dniu dzisiejszym składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, a w szczególności na zakup węgla do ogrzewania naszego kościoła.
Za ostatnią zbiórkę można było zakupić tylko dwie tony węgla, a na cały sezon grzewczy potrzebne jest 12 ton.


Wszystkim życzymy dobrego i udanego niedzielnego wypoczynku i radosnego świętowania Dnia Pańskiego.