Ogłoszenia duszpasterskie

od 21 do 28 maja 2017

Zapraszamy na nabożeństwo majowe dziś o godz. 1600

Obchody liturgiczne tygodnia:
- środa – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;
- piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza;
- niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się do przydrożnych krzyży. Dni Krzyżowe nawiązują również do zbliżającej się Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Kościół modli się o błogosławieństwo dla pracujących na roli, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i procesji do krzyża w ramach nabożeństw majowych o godz. 1730

Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w tygodniu o godz. 1730, w soboty o 1630, a w niedziele o godz. 1600

We wtorek zapraszamy kandydatów do bierzmowania na próbę liturgiczną o godz. 1900. Obecność obowiązkowa. Próba odbywa się bez świadków bierzmowania.

W czwartek w czasie Mszy św. o godz. 1800 ks. abp Wiktor Skworc udzieli sakramentu bierzmowania tegorocznym absolwentom Gimnazjum naszej parafii, oraz młodzieży z Łazisk Dolnych, Gardawic, Gostyni, Wyr i Zgonia. Prosimy, aby młodzież ze świadkami była obecna w kościele o godz. 1715. W związku z tą uroczystością nie będzie nabożeństwa majowego.

W czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W piątki o godz. 1715 , a w niedziele o 1445 zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę o godz. 900 zapraszamy chłopców po I Komunii św., którzy chcą włączyć się do grupy ministrantów. Obecnych ministrantów również zapraszamy na zbiórkę.

W sobotę o godz. 1600 nauka dla rodziców i chrzestnych w salce.

W przyszłą niedzielę przypada pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej.

Zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w 300 rocznicę koronacji Jej obrazu. Termin pielgrzymki: 3 czerwca (Sobota). Zapisy na przejazd autokarem w zakrystii. Koszt z ubezpieczeniem 35 zł.

Uczestników parafialnych pielgrzymek do Rumunii i Portugalii prosimy o dokonanie wpłat do 15 czerwca w kancelarii parafialnej w godzinach popołudniowych.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
- Co mają robić katolicy w świecie, który jak nigdy dotąd odrzuca Boga?
- Dawniej zawały leczyło się głównie dobrym słowem. Aż trudno uwierzyć, że dopiero 30 lat temu doszło do przełomu w leczeniu tej choroby.

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
- Magnes na dobre wiadomości dziecka dla Mamy.
- Opowieści o wyjątkowych mamach.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest również na wykonanie małych okien witrażowych w prawej nawie kościoła. Całkowity koszt to jedenaście tysięcy złotych.

Za wszystkie ofiary złożone w dniu dzisiejszym składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Wszystkim życzymy dobrego i udanego niedzielnego wypoczynku i radosnego świętowania Dnia Pańskiego.